Kategoriler

Evladını Ara Vatanına Sahip Çık!

Bir gençlik yetişti günümüzde; daha doğrusu bir gençlik yetiştirildi. Varoluş gayesini bilmeyen, hayatı bir takım geçici heveslere bağlayan bir gençlik bu.

 

Dikkatini müziğe çektiler. Dansa, eğlenceye...

İçkiye, kumara...

Anlamını dahi bilmediği çeşit çeşit müzikleri sevk ettiler damarlarına...

 

Sonuçta dinini, imanını hattâ yaşamayı bile sevmeyen bir gençlik çıktı ortaya.

 

Öyle bir gençlik ki, hayatı tozpembe gördüğü için aklından çok hissiyatını dinliyor. Lezzet diye tattığı şeylerle hüzün ve gâm yudumluyor âdeta. Boş hayallerin esiri olup, gerçek sevgiliyi ve mutluluğu bulamadığı için, geçici heveslere kapılıyor. Sonuçta bunların uğruna gönlü perişan oluyor. Kalbi kırılıyor. İhtiraslara kurban gidiyor...

 

Evet, bahsettiğim gençlik bugünlerde televizyon ekranlarında yakıp yıkan, bira şişeleriyle camide yatarak poz vererek gördüğümüz gençliğin ta kendisi...

 

Şimdi sizlere herkesin yazıp, çizdiklerini tekrar etmeyeceğim.

Gözden kaçırılmaması gereken, başka bir durumdan bahsedeceğim.

Oradakilerin çoğu, alnı secde gören anne-babaların çocukları...

 

Peki, bu nasıl oluyor.

 

30 yıldır dağda mücadele ettirerek bizi bölmeye, egemenliğimizi elimizden almaya çalışan gizli güçlerin barış süreciyle planları bozulunca, ‘’ağaç, avm, alkol yasağı, diktatörlük‘’ gibi bahanelerle, üniversitelerde okuyan, anne-babalarından uzak, sınav ve okul stresleriyle sıkılmış, eğlence arayan bir gençliği ellerine geçirerek, egemenliğimizi elimizden almaya çalışıyorlar.

 

 ‘’Eğlence var dediler, geldik‘’ düşüncesiyle hareket eden, carpe diem yani ânı yaşayan gençlerle dolu orası...

 

Demem o ki, orada kuru bir kalabalık var. Gizli güçlerin elemanı bazı medyaların ve ünlülerin sosyal paylaşım sitelerinden yazdıkları ile gaza gelen, ülkenin dört bir yanından protesto haberlerini duyduğumuz gençlerin amacı, can sıkıntısından dolayı yaşamak istedikleri aksiyondur, oyundur. Fakat oyun oynarken, oynatıldıklarının farkında değillerdir.

 

Ben de ailemden uzak bir şehirde, sınav streslerinden bunalmış biri olarak onların hangi duygularda olduklarını anlayabiliyorum. Ve o yüzden onların sadece topluca hareket edebileceklerini, çok az bir grup olduklarında hiçbir şey yapamayacaklarını biliyorum.

 

Buradan anne-babalara sesleniyorum.

 

Gurbette okuttuğunuz evlatlarınızı arayın, oynamaya çalıştıkları oyunu, yüzüne gözüne darbe alarak bulaştırmadan bir an önce bırakmalarını söyleyin. 

 

Vatanımızın üzerine oynanan, gizli oyunlara piyon olmamalarını söyleyin.. Gerekirse azarlayın, kızın, bağırın.. Ne olursa olsun çocuklarınızı çıkarın..!

 

Bu isteğim gerçekleştiği takdirde, meydanlarda bulunanlar sadece illegal örgütlerin elemanı olacaktır. Ve bunların sayısı da fazla değildir. Kalabalık bir halk kitlesi orada oluşmayacağından dolayı, eylemleri bitirmek zorunda kalacaklardır.

 

O halde sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden bir kampanya oluşturalım.

 

‘’ #evladınıaravatanınasahipçık ‘’ sloganıyla, sosyal medya eylemimize başlıyoruz.

 

Haydi abilerim, ablalarım, kardeşlerim...

Hep birlikte sosyal medyanın gücünden faydalanalım, hayırlı bir işe imza atalım...

 

Selam ve Dua ile..

Özet
:
Resim
www.misturi.com ©
X